O nas

Ryszard Dusza

Swoją przygodę z karate rozpoczął w wieku 13 lat w Zabrzańskim Klubie Karate. Ponad 15 lat był czynnym zawodnikiem, startując w tym czasie w 21 turniejach, na których stoczył 45 walk. Do jego najważniejszych osiągnięć należy zdobycie tytułu Mistrza Śląska oraz 3 Miejsce w Pucharze Polski. Zdobył także: Puchar prezydenta miasta Konina, Mistrzostwo Tarnowskich Gór oraz Puchar Podlasia. Wielokrotny uczestnik finałów mistrzostw Polski, w których mierzył się z późniejszymi mistrzami Europy oraz uczestnikami Mistrzostw Świata w Japonii. Od 1997 roku, po ukończeniu kursu instruktorskiego, zajmuje się szkoleniem adeptów Karate Kyokushin. Posiada stopień mistrzowski (2 dan).

Jerzy Nikołajuk

Na początku lat 70tych "chwyta bakcyla"karate kyokushinkai, w 76' zostaje członkiem International Karate Organization HONBU KYOKUSINKAI-KAN w Tokio i razem z przyjacielem zakłada w Zabrzu sekcję karate kyokushin.Równolegle do działań na terenie m.Zabrza, bardzo aktywnie udziela się w strukturach Polskiej Organizacji Kyokushinkai w których jest od początku ich istnienia, bierze udział w licznych zawodach, obozach szkoleniowo-treningowych w kraju i zagranicą. Był także współorganizatorem wielu turniejów często je prowadząc i sędziując,by wymienić Mistrzostwa Europy czy Puchar OYAMA CUP z udziałem twórcy światowego kyokushin karate, Masutatsu Oyama. Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushinkai-shihan Loek Hollander wyróżnia szefa zabrzańskiego klubu określeniem"Big voice of Polish Kyokushinkai". W uznaniu zasług na XXX-lecie Polskiej Organizacji Kyokushinkai(2003r)otrzymuje z rąk shihan Andrzeja Drewniaka - twórcy potęgi polskiego kyokushinkai, honorową legitymację tej Organizacji z nr 4. Wychował wielu zawodników którzy zdobywali laury na wielu turniejach indywidualnie jak i drużynowo, ale też daje przygodę tym,którzy przyszli poznać karate na szczeblu rekreacji,dla zdrowia fizycznego i psychicznego niezależnie od wieku i swojej sprawności. Przez lata, przez klub, którym kieruje, przewinęło się około 7-8t tyś. osób.

Bruno Kossmann

Senpai Bruno Kossmann 2 kyu zajmuje się karate kyokushin od 1988 roku. Od początku ćwiczył w Zabrzańskim Klubie Karate wcześniej trenował piłkę ręczną jest instruktorem piłki ręcznej, absolwentem AWF w Katowicach oraz nauczycielem WF. Karate Kyokushin traktuje jako swoją drogę życiową i sposób na pokonywanie trudności dnia codziennego, lubi jazdę na rowerach: MTB i kolarstwo szosowe.