Styl Kyokushin

Kyokushin-kai

Kyokushin-kai "wszechstylowe"karate stworzone przez Masutatsu Oyama na bazie wieloletnich studiów innych sztuk walki. M.Oyama stworzył własny styl,"szkołę"karate, który nazwał Kyokushin-kai. Oznacza to "Ekstremum Prawdy", drogę do poznania prawdy, dążenie do doskonałości, gdzie rozwój fizyczny jest początkiem, a rozwój duchowy celem ostatecznym. Słowo"kai" znaczy-stowarzyszenie.

Kyokushin oparte jest na wszechstronnym rozwoju fizycznym i duchowym, a przede wszystkim na indywidualnym traktowaniu ucznia przez Mistrza-nauczyciela. "Szkoła"kyokushin zawiera w sobie takie elementy jak: kihon, kata, kumite - czyli odpowiednio: ćwiczenia "w powietrze", walkę z cieniem, elementy walki pozorowanej, walki rzeczywistej, samoobrony, by wymienić podstawowe aspekty kyokushin.

Jest to styl walki który,jest uprawiany dosłownie na całym świecie, przez ponad 2mln ludzi wszystkich ras, narodowości, ludzi sławnych i bogatych jak i biednych, bo jak głosi motto Mistrza:

"Prawdziwymi zwycięzcami są ci którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego."

Kyokushin jest w prostej lini spadkobiercą samurajskiego kodeksu Bushido z całą otoczką filozofi dalekiego wschodu, ze swoimi zasadami i regułami fairplay i poszanowania przeciwnika. Sztuka walki dla każdego, młodych, starszych, w sile wieku, sprawnych fizycznie, słabych, mało-sprawnych. WSZYSTKICH.